Yuvarlak Masalar

Yuvarlak Masalar

Yuvarlak Yemek Masası Modelleri

Yuvarlak masalar günümüzde sadece masa olarak kullanılsa da tarihte yeri büyüktür. En basitinden yuvarlak masa şövalyeleri adlarını toplantı yaptıkları yuvarlak masadan almaktadırlar. Çünkü yuvarlak masaların köşeleri yoktur ve dolayısıyla masanın reisi, başı ya da unvan olarak yüksek biri gibi bir kavram yoktur. Herkes eşittir. Günümüzde de yuvarlak masalar insanları yemeklerde, ya da sohbetlerde birbirinden uzaklaştırmaz adeta yakınlaştırır.

Yuvarlak Cam Masalar

Ebatlarına göre yuvarlak masalar bulundukları ortamlarda bir ağırlık oluştururlar. Büyük boylardaki masalar yemek salonlarının vaz geçilmezlerindendir. Yuvarlak masa çeşitleri günümüzde pek çok tasarıma sahiptirler. Cam bir göbek üzerine oturtulmuş masalardan tutun da, renkli sandalyelerle takım olarak masalara kadar farklı farklıdır. İş mobilyalarında, ya da evde yemek masaları arasında en rağbet gören çeşitlerden olan bu masalar evin dekorasyonunda oldukça şık duracaklardır. Yuvarlak masa ölçüleri günümüzde en çok dikkat edilen bir diğer unsurdur. Kimisi katlanıp yer kaplayamayarak pratiklik sunarken, diğer biri çeşidi kenarları uzatılarak kalabalık ortamların üstesinden gelebiliyor. Ahşap malzemeden, camdan yada plastikten yapılan yuvarlak masalar renk renk sandalyelerle bir araya gelerek oldukça renkli ve modern unsurlar taşıyabiliyorlar. Evinde yemek masası olarak kullanmak isteyenler içinse kuşkusuz en uygun yol ahşap ve işlemeleri tek ayaklı yuvarlak ya da elips şeklindeki masalardır. Yemek odası geniş olanlar için, kahve rengi tonlarında bir yuvarlak bir masanın üzerinde yenen yemek ve sohbetler daha keyifli olabilir.

cam-masa-modelleri

yuvarlak-cam-masa-fiyatları

yuvarlak-cam-masalar

yuvarlak-masa-çeşitleri

yuvarlak-masa-fiyatları

yuvarlak-masalar

yuvarlak-masa-modelleri

yuvarlak-masa-ölçüleri

yuvarlak-yemek-masaları

yuvarlak-yemek-masası-modelleri

Yuvarlak Yemek Masası Fiyatları

Kullanışlılığı ve diğer özelliklerinin yanı sıra yuvarlak masa fiyatları kullanılan malzemeye ve ebatlarına göre farklılık gösterebiliyor. Çok yüksekten uçmadan uygun fiyatlarda rengârenk ve çeşit çeşit modeller içerisinden, evini dekore etmek isteyenler için tarihi çok eskiye dayanan bu eski dostlar, daha uzunca yıllar modalarının geçmeyeceğinin sinyallerini veriyor. Hemen her boy eve hitap eden yuvarlak masalarda, koyu sohbetlerin eksik olmayacağı ise aşikar.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Yuvarlak Masalar (3 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Esma Uçar diyor ki:

    yuvarlak masa modelleri bence kare masalara göre daha az kullanışlı oluyor ben pek sevmiyorum.

  2. Fatma Erdem Yiğit diyor ki:

    açılır kapanır mutfak masası beğendim .nasıl satın alırım

  3. güler diyor ki:

    yuvarlak masalar daha çok mutfak dekorasyonuna yakışıyor. yemek odası takımı olarak ben daha çok kare masa modellerini seviyorum.

YORUM YAZINBUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.close