Yemek Odası Nasıl Dizayn Edilir?

Kategori: Masko / Yemek Odası mobilyası - 2.979 OkumaYorum Yazın
Yemek Odası Nasıl Dizayn Edilir?

Birçok salon, yanlış yemek odası yerleştirmesi yüzünden, büyük olmasına rağmen küçük görülüyor. Ayrıca eşyalar da salonu daha da boğarak ciddi bir yer işgal ediliyor. Bunu önlemek için salonların olmazsa olmazı yemek odalarını salonun şekli dikkate alınarak yerleştirmek gerekir.

Dikdörtgen bir salona sahipseniz…

Türkiye’deki evlerin birçoğunun salonu, dikdörtgendir. Bu klasik bir apartman dairesi mimarıdır. Ama maalesef ki yemek odalarının en yanlış konumlandırıldığı mekanlardır. Bu bakımdan yemek odası konumu seçilirken, öncelikle mutfağa yakınlık göz önünde bulundurulmalı ki servisler daha kolay olsun. Oturma takımınızı koyduğunuz alanın çaprazına duvara dayalı bir şekilde yemek odanızı yerleştirebilirsiniz. Yemek odanızın masasının da dikdörtgen yerine elips ya da yuvarlak olması daha şık bir görüntü yakalamanızı sağlayacaktır.

modern-yemek-odası-dizaynı

Belinda Klasik Yemek Odası

yemek-odası-dizaynı

Akasya Klasik Yemek Odası

yemek-odası-nasıl-dizayn-edilir

Sidelya Klasik Yemek Odası

yemek-odası-takımı-salona-nasıl-yerleştirilmeli

Bedesten Klasik Yemek Odası

Kare bir salona sahipseniz…

Öncelikle bu tür bir salona, dikdörtgen uzun masa olmaz. Bunun yerine yuvarlak ya da elips masa tercih edilmeli. Eğer illaki sivri kenar masa isteniyorsa kare tercih edilebilir. Seçilen yemek odasının salon kapısına yakın bir yere konumlandırılması gerekir. Ayrıca mekanınız çok ufaksa yemek odasının tam karşısına koyacağınız ayna ile mekana derinlik katabilir ve yaşam alanınızı daha hacimli gösterebilirsiniz.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Yemek Odası Nasıl Dizayn Edilir? (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. tuğçe dedi ki:

    yemek odası dekorasyonunda herkes tek tip dekorasyona alışmış ama bence herkes ezberlediği dekorasyon dizaynlarından vazgeçerek kendilerine hitap eden şekilleri denemeli. mesela resimdeki yemek odası takımları oldukça şık bir yapıya sahip. doğru bir şekilde dizayn edildiği taktirde harika bir dekorayon çıkacaktır ortaya.

YORUM YAZIN


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.close