Telefonluk Modelleri

Kategori: Ev Dekorasyonu / Masko - 6.907 OkumaYorum Yazın
Telefonluk Modelleri

Lükens Çekmeceli Aynalı Telefonluk

Evini dekore ederken geçmişin izlerini taşıyan mobilyalar kullanmak evin dekorasyonu sırasında ne denli dikkatli davranıldığını görmemizi sağlayan önemli bir etkendir. Çağımızda her ne kadar cep telefonları insanlığı sarmış olsa da, eskiden ev telefonlarının bulunduğu aynalı o telefonluklar aklımızda yer etmiş birer klasiklerdir.

Modern ve Klasik Telefonluklar

Çağımızda her ne kadar önemini yitirmiş de olsa telefonluklar, bugün önemli dekorasyon araçlarından bir tanesidir. Tam üzerinden bize bakan aynaları olsun, duvara asılı modelleri olsun telefonluklar eve hareketlilik katma açısından önemli mobilyalardandır. Üstelik çağımızda modern telefonluk modelleri bulmak bile mümkündür. Geçmişin oyma ve süsleme anlayışından uzak, sade ve minimal çizgilere sahip telefonluklar çağdaş bir üslupta yapılmıştır. Üstelik oldukça şık durmaktadırlar. Ya da evin ambiyansının el verdiği ölçüde geçmişimizde bir yer edinen klasik telefonluk modelleri bu gün bile evde göz dolduran bir mobilya çeşididir. Aynasının ilmek ilmek işlemeli bir ahşaptan yapılma modelleri ile sade ve çağdaş anlayıştaki modelleri, evin genel karakterine göre seçilmektedir. Üzerine bir telefon konulup konulmaması bile anlamsızlaşabilir. Çünkü bu çağda ev telefonları kullanılmasının azalması, telefonlukların üzerine konulabilecek eşyaları sınırlamaktadır. Şık bir aydınlatma aracı evin ahengine katkıda bulunacaktır. Ya da taşıdığı anlayışa göre modern çizgilerde ya da klasik çizgilerde bir vazo, telefonluğun bulunduğu yere dikkat çekecektir. Konulacağı yerin yapısına göre ayaklı ya da duvara monte edilmeli iki çeşidi bulunur. Modern yada klasik anlayışta telefonluklardan birine karar verildikten sonra evin yapısına göre ayaklı yada asmalı olanı tercih edilerek, evindeki görevine başlayacaktır.

çekmeceli-telefonluk

klasik-telefonluk-modelleri

lükens-telefonluk-modelleri

mobilya-telefonluk-modelleri

  telefonluk-çeşitleri

aynalı-telefonluklar

lükens-çekmeceli-telefonluk

telefonluk-modelleri

Aynalı Telefonluklar

Tarz her ne olursa olsun içerisinde telefonluk bulunan bir ev, geçmişe bir göndermede bulunarak, bu gün bile klasiği içinde yaşamak isteyenlerin başvurduğu yegane yollardan bir tanesidir. Ekonomik ve etkileyici bir şekilde evini dekore etmek isteyenlerde hiç düşünmeden bu yola başvurabilirler, ve evlerini estetik bir anlayışta güzelleştirebilirler.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Telefonluk Modelleri (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. kerime diyor ki:

    cep telefonlarına bağımlı hale gelsek de yine de her evde ille bulunan şey ev telefonudur. ev telefonlarımız için aldığımız telefonluk modelleri de bu anlamda çok önemli. dekoratif açıdan şık ve zarif durmalı.

YORUM YAZINBUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.close