Mutfağınızı Sıradanlıktan Kurtarmanın Yolları

Mutfağınız evlerinizin en işlevsel olarak kullanılan bölümü olduğundan dolayı buradaki eşyaların yerleşimi oldukça önem arz etmektedir.

Yapacağınız rasyonel eşya tercihleri ve doğru yer paylaşımı ile mutfaklarınızı daha rahat kullanabileceksiniz. Mutfaklarınızı daha işlevsel kılmak hiç de zor değildir. Aslında daha az eşya ile bunu yapmanız mümkün görünmektedir. Minimalist tarzda bir yaklaşım izleyerek mutfağınızın dekorasyonunda fark yaratabilirsiniz. Buna paralel olarak mutfağınızın ölçülerine göre seçeceğiniz mutfak dolapları da mutfaklarınızı daha rahat kullanmanıza neden olacaktır.

yazlık-ev-mutfak-modelleri

Ahşap tasarımlar dayanıklı ve sağlam olmaları nedeniyle tercih edebileceğiniz en güzel ve farklı tasarımlardandır.

Bu tasarımlar ile mutfaklarınızı çok daha işlevsel ve fonksiyonel bir yere dönüştürebilirsiniz. Renk seçimlerinde daha tutarlı ve seçici davranmaya çalışmalısınız. İşlevselliğin dekoratiflikle bütünleştiği dekorlar her açıdan sizleri tatmin edecektir.

Mutfak dolapları kadar mutfak tezgahları da yaşam alanlarınızda fark yaratmanızı sağlayacaktır.

Ahşap dolaplarınızın mutfak tezgahınızla aynı renklerde ve uyumlu olmasına özen göstermelisiniz. Rahat açılıp kapanabilen ahşap mutfak dolapları üzerinde yer alan el yapımı oyma figürleri de hoş bir dekorun ortaya konulmasına yardımcı olacaktır. Yapacağınız ince dokunuş ve rötuşlarla mutfaklarınızı sıradanlıktan kurtarabilirsiniz.

kullanışlı-mutfak-modelleri

Mutfağınızda halı ve kilimlere yer vermelisiniz.

Mutfaklarda değişik renklerde kullanacağınız halı modelleri mutfaklarınızı daha güzel gösterecektir. Bu halı ya da kilim modelleri mutfağınıza derinlik katacaktır. Açık renkli ahşap dolaplar ile mutfağınızın zemininde yer vereceğiniz bu renkli kilimler ile yapacağınız dekorasyonlar çok daha mükemmel bir ambiyansın evlerinize gelmesine yol açacaktır.

Halı modellerinde desenli olanları tercih ederek mutfaklarınızı farklılaştırabilirsiniz.

Mutfağınızda bağımsız bir tezgah kullanarak mutfağınızı daha etkili bir şekilde kullanabilirsiniz. Mutfak tezgahınızı mutfağınızın ortasında kullanarak daha fazla alana sahip olabilirsiniz. Açık tarzdaki mutfaklarda kullanılan bu tasarımlar ile çalışma alanlarınızı genişletebilirsiniz. Bu şekilde mutfaklarınızda depolama alanı da oluşturabilmeniz mümkündür.

Yemek odası dekorasyonu ile yaşam alanlarınızda bambaşka bir hal ortaya koyabilirsiniz.

Mutfağınıza ek olarak kullanacağınız yemek odası takımları ile yaşam alanlarınızdan tasarruf sağlamanız mümkündür. Bu tasarımlar her yönüyle yaşam alanlarınıza avantaj getirecektir. Mutfağınızda yer vereceğiniz masa tasarımları ile fazladan masa kullanımının da önüne geçebilirsiniz. Yemek odası ile mutfağınızı birleştirecek olan bu tasarımlar sayesinde yemek odanızı ve mutfağınızı daha aktif bir şekilde kullanabileceksiniz.

masko-mutfak-masası-modelleri

Mutfak adalarını mutfaklarınızda kullanarak daha fonksiyonel bir alan elde etmeniz mümkündür.

Mutfak adaları her açıdan sizlere kolaylık sunacaktır. Tek bir parçadan oluşan bu tasarımlar ile mutfaklarınız hiç olmadığı kadar güzel ve fonksiyonel olacaktır. Mutfak adaları sayesinde mutfaklarınızı daha etkin bir şekilde kullanabilmenizde mümkündür. Duvardan faydalanarak yapacağınız yerleşimlerle yaşam alanlarınızda fark yaratabilirsiniz. Geniş mutfak adaları son zamanlarda oldukça popülerdir. Çünkü bu mutfak adaları sayesinde hem lüksü hem de fonksiyonelliği bir arada bulabileceksiniz.

mutfak-mobilyalari

Mutfaklarınızda bar tipi tezgahlar kullanarak çok daha etkili dekorasyonlar elde edebilirsiniz. Mutfağınıza hem şıklık hem de kullanışlılık getirecek olan bu tasarımlar ile yaşam alanlarınız bambaşka bir noktaya taşınacaktır. Bar tipi sandalye ve tezgahı ile mutfaklarınızı daha aktif kullanabileceksiniz.
Mutfağınızda kontrast yaratan canlı ve farklı renkleri kullanarak çok daha etkili bir dekorasyon ortaya çıkarabilirsiniz.

mutfak-modelleri

Beyaz renkteki mutfak dolapları ile mutfağınızın duvarlarında yer vereceğiniz renkler ile yaşam alanlarınızı renklendirebilirsiniz. Canlı ve farklı renkler ile mutfaklarınıza derinlik getirebilirsiniz. Bu tasarımlar her açıdan yaşam alanlarınızı olumlu yönde etkileyecektir. Ahşap malzemeler ve fayansların duvarlarda başarılı bir şekilde uygulanmasıyla çok daha güzel dekorlar elde edebilirsiniz.

Mutfağınız olduğundan daha küçükse mutfağınız için özel dolaplar yaptırarak çok daha farklı dekorlar elde edebilirsiniz. 

Mutfağınızın yapısıyla örtüşen ahşap dolaplar ile yaşam alanlarınız çok daha etkili bir dekora kavuşabilecektir. Özel yapım dolaplar mutfağınızın görünümüne pozitif bir etki yapacaktır. Bu ahşap dolaplar mutfaklarınızda fark yaratmanızı sağlayacaktır.