Modern Salon Dekorasyonu 2014

Kategori: Ev Dekorasyonu / Masko - 2.543 OkumaYorum Yazın
Modern Salon Dekorasyonu 2014

Salon dekorasyonu modasında her yıl farklı parçalar ön plana çıksa da genel anlamda doğrular ve yanlışlar çok fazla değişime uğramıyor. Modern temadan bahsedecek olursak ilk kuralın sadelik ve basitlik olduğunu unutmamalısınız. Modern bir hava oluşturmak adına modern tasarım parçaları yoğun bir şekilde salonunuza yerleştirirseniz ortaya hoş olmayan bir görüntü çıkacaktır. Modern salon dekorasyonu 2014 yılı modellerinde de öncelikli unsur karmaşaya mahal vermemek.

Modern salon dekorasyonu 2014 mobilyaları arasında orta sehpalar ön plana çıkıyor. Son yıllarda modern tarzda üretilen çok farklı tasarım mobilyalar mevcut. Özellikle bu mobilyalarda tasarım kadar ergonomi ve kullanışlılığın da ön planda olduğunu belirtelim. Düz bir orta sehpa çok fazla işinize yaramayacağı gibi kapladığı yer ile de sıkıntıya sebep olacaktır. Modern tarz orta sehpa modellerinde daha çok saklama haznesi olan ve oturma alanına yaklaştırılabilen ya da içinden çıkan parçalar ile bu ihtiyacın karşılandığı modeller ilgi odağı oluyor.

Modern salon dekorasyonu 2014 mobilyalarında beyaz ya da koyu mobilyalardansa krem ve açık ağaç rengindeki mobilyalar ön plana çıkıyor. Özellikle doğal görünümlü ve parlak olmayan mobilyalar kullanılıyor. Salonlarda büyük vitrinler ise modern mobilyalar arasında kesinlikle yer almıyor. Özellikle geniş konsollar, gümüşlüklerin modern tarz salonlarda hiç yeri yok.

Dekorasyonda modern ayrıntılara bakacak olursak duvarlarda kullanılan taşlar modern salon dekorasyonu 2014 modellerinde ön plana çıkıyor. Doğal taş görünümleri odanın sadece belirli bir duvarına uygulanıyor. Genelde yatay olacak şekilde uygulanılan bu taş dekoru odanın hem modern hem de geniş görünmesine yardımcı oluyor. Modern tarz salonlarda aydınlatma gereçleri ise ilginç abajurlar ile sağlanıyor. Son zamanlarda lambaderler de modern dekorasyon uygulaması yapılmış salonlarda ön plana çıkan parçalar arasında yer alıyor. Ayrıca tasarım ve düz çizgilere sahip obje ve vazoları masaların üzerinde değil de yerde ve köşelerde kullanırsanız hoş görüntüye ulaştırırsınız.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Modern Salon Dekorasyonu 2014 (3 Yorum)

Yorum Yaz

  1. elif dedi ki:

    modern salon dekorasyonu her zaman hoşuma gitmiştir. modeli ve rengi ne olursa olsun her zaman için ferah bir hava yaratıyor modern koltuk takımları.

  2. şermin dedi ki:

    salon dekorasyonumu değiştirmeyi planlıyorum. çok farklı ve sıra dışı modeller gördüm çok hoşuma gitti.

  3. ayten develi dedi ki:

    salon dekorasyonu evin diğer alanlarına göre daha zor bence. ev dekorasyonu yaparken en çok salon koltuk takımları seçiminde zorlanmıştım.

YORUM YAZIN


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.close