Klasik Yemek Odası Modelleri

Kategori: Masko / Yemek Odaları - 2.029 OkumaYorum Yazın
Klasik Yemek Odası Modelleri

Özenerek bin bir zahmetlerle yaptığınız lezzetli yemeklerinizi sunmak için en az yemekleriniz kadar özel bir yemek odası takımını kim istemez? Genelde salonlarda kullanılan yemek odası takımları salonun gösterişli ve zengin görünümünün en önemli unsurudur. Misafirleri ağırladığımız salonların düzenine diğer odalardan daha fazla dikkat ederiz. Karar verdiğimiz dekorasyonunda kusursuz olması için yemek odası takımının özenle seçilmesi gerekmektedir.

Yemek odası takımlarının ilk kısmı yemek masası; odamızın büyüklüğüne göre seçebileceğimiz standart ölçülerde olduğu gibi özel ölçülerle de yaptırabileceğimiz ve masaya uygun sandalyelerle kombin edilerek eşsiz bir şıklık yakalanır. Yemek odası takımlarının düzeninde vitrinler önemli yere sahiptir; tek kapaklı olduğu gibi çift kapaklı modelleri de mevcut genelde kapaklarda cam kullanılarak vitrinlerin içerisindeki; bardak, gümüş takımlar gibi dekoratif ürünlerle dekorasyon desteklenir. Vitrinlerin altında çekmece olan modelleri de mevcuttur bu çekmeceler yemek takımlarımızın bir bölümünü muhafaza edebileceğimiz veya başka amaçlarla kullana bileceğimiz ufak ama önemli detaylardır.

Klasik Yemek Odası Modellerinde Asortie Farkı

klasik-yemek-odası

Bir yemek odası takımının olmazsa olmaz kısımlarından bir diğeri konsoldur. Yemek takımımızı, kaşık, çatal, bıçak gibi ürünlerimizi muhafaza edildiği bölümdür. Aynalı modelleri olduğu gibi düz modelleri de mevcuttur. Sandalyeleri masa boşken alana sığdırmak pek zor değildir ancak bir yemek sırasında oturulduğunda etrafında servis yapabilecek boşluğu hesaplamak gerekir. Yemek sırasında yapılan servislerin yorucu olmaması için konsol masaya yakın ancak hareket alanı olacak şekilde konumlandırılmalıdır. Yemek sırasında masaya koyamadığımız içecek vb. ihtiyaçlarımızı masaya yakın konumlandırdığımız zigon sehpa ve ya daha kullanışlı olan servis arabalarını tercih edebiliriz.

Gösterişli bir yemek odası takımı isteyenlerin klasik mobilyanın ince ayrıntılarla bezenmiş dünyasına adım atabilir evinin salonunda bir saray havası yakalayabilir. Klasik yemek odası takımlarında yemek masası, yemek masasına uygun sandalyeler, gösterişli vitrinler, şık konsol modelleri el oyması işçilikleri kullanılan doğal ahşap malzemenin sağlamlığını, klasik mobilyanın modası geçmeyen motifleri.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Klasik Yemek Odası Modelleri (4 Yorum)

Yorum Yaz

 1. selma diyor ki:

  klasik yemek odası takımlarında çok ihtişamlı ve konforlu modeller bulmak mümkün artık.

 2. Arzu Şahin diyor ki:

  Ben Asortie Mobilya’yı geçen yıl İMOB fuarında tanıdım. Lüks klasik mobilyalar yapıyorlar. Birde yaptıkları tasarımlar çok farklı ve modern oluyor. En güzel hizmetleri ile kişiye özel mobilya üretimi yapabiliyorlar.

 3. Sevda Beşler diyor ki:

  klasik yemek odası takımlarında ihtişam ve görkem var ama çok geniş yer kaplıyorlar. Daha çok zenginlerin alabileceği mobilyalar yapıyorlar. Gerçi klasik mobilya üretimi biraz zor bir meslek galiba. El yapımı mobilyalar olduğu için klasik mobilyacılar daha az mobilya üretimi yapıyorlar.

 4. kadriye diyor ki:

  klasik yemek odası eskiden zenginliğin göstergesiydi önemli misafirler ağırlanırdı şimdiki gençler kıymetini bilmiyor.

YORUM YAZIN− sekiz = 1

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.close