Kız Genç Odaları

Kategori: Genç Odaları / Masko - 4.640 OkumaYorum Yazın
Kız Genç Odaları

Pek çok ebeveyn çocukları için farklı pek çok model değerlendirmektedir. Genellikle genç odaları 12 ile 18 yaş arasındaki çocukların daha rahat edebilmeleri için tasarlanan özel odalardır. Bu odalarda genellikle bir yatak bir dolap bir masa ve sandalye, bir komedin ve bir kütüphane bulunmaktadır. Aynı zamanda çalışma masasında bir lamba, yatak odası takımına uygun perde ve halılar bu bütünlüğü tamamlamaktadır. Kız genç odaları erkek genç odalarından farklı olarak son derece yumuşak tonlarda tasarlanmaktadır. Genellikle pembe ve beyazın uyumu sağlansa da bazı durumlarda mavi ve yeşilin de uyumlu birlikteliği söz konusu olabilmektedir. Kız odalarında kırmızı da son derece yoğun olarak kullanılan tonlardan biridir.

Kız genç odaları tasarlanırken daha çok çiçekli ve desenli olan tonlar kullanılmaktadır. Çiçeklerle örülü olan bir yatak odası örtüsü son derece ilgi çekici olacaktır. Bir yatak odasında baza, ya da ranza, giysi dolabı, komidin, halı, perde, masa, sandalye gibi ayrıntılar önemlidir. Tüm bu unsurların birbirleri ile uyumlu olması ve şık durması son derece önemlidir.
Mobilyalarda hem renk hem de model olarak uyum son derece önemlidir. Bu uyumun sağlanması mobilyayı şık gösterecektir. Mobilyada aranan başka bir özellik ise sağlamlıktır. Genellikle ahşap olan mobilyaların pek çoğu son derece sağlam ve aynı zamanda son derece konforludur.

Kız genç odaları tasarlanırken aynı zamanda çizgi film karakterlerinden de esinlenilmektedir. Her bir çizgi film karakteri için farklı şekillerde tasarlanan pek çok mobilya bulunmaktadır. Bu mobilyalar değerlendirilirken çocuğun kendi ilgi alanına yönelik olan bir modeli seçmek onun da mutlu olmasını sağlamaktadır. Ancak genellikle daha olgun yaşta olan kız çocukları daha sade olan modelleri seçmektedir. Kız genç odaları değerlendirilirken bu durum göz önünde bulundurulmalı, kişisel zevkler doğrultusunda karar verilmelidir. Mobilya değil daha çok mekan tasarımı önem kazanacaktır. Bu da şıklığı sağlayacaktır.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Kız Genç Odaları (12 Yorum)

Yorum Yaz

  1. buse dedi ki:

    kız genç odası takımlarında çeşit fazla. erkek genç odalarında bu kadar çok çeşit yok.

  2. nesrin öz dedi ki:

    kız genç odaları çok iç açıcı çok harika görünüyor. tam gençlerin iç dünyasını yansıtacak rengarenk modeller.

YORUM YAZIN


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.close