Genç Odaları

Kategori: Ev Dekorasyonu / Genç Odaları / Masko - 2.225 OkumaYorum Yazın
Genç Odaları

Genç odası tasarımı denildiğinde dikkat edilmesi gereken noktalardan en önemlisi konforun huzurlu ve düzenli bir his yaratacağı mobilyalar satın almak. Çok karmaşık ve farklı desenlere sahip mobilyalar, gençlik çağında birinin dünyasını daha karmaşık hale getirebilir. Bunun yerine eğer daha karmaşık bir düzen istiyorsa kendi yaratıcı fikirleriyle oluşturabileceği duvar posterleri veya yastıklar gibi uygulamaları çocuğunuza sunabilirsiniz.

genc-odalari

Yani aşırı uçlarda mobilyalar satın almak yerine çocuğunuzu yaratıcılığını kullanarak oluşturacağı oda düzenine teşvik edebilirsiniz. Bu tür bir uygulama genç odasını tercihinden pişman olunmaması açısından oldukça önemli bir uygulamadır. Genç odası tasarımlarının yanı sıra genç odası dekorasyonunda kullanılan dekoratif eşyalar da önemlidir. Duvarları süsleyen posterler ve gencin hobilerine göre duvara asacağı kaykay, resim tabloları genç odasını kullanacak gencin odayı daha çok benimsemesine ve daha uzun süre vakit geçirmesine neden olacaktır. Bu şekilde bir yaklaşım mobilyaların aksesuarlarla kullanımında olduğu gibi genç odası mobilyalarında da farklı ve özgün bir tasarım haline gelecektir.

genç-odası

Genç odası mobilyalarında önemli bir faktör olan çalışma masası ve kitaplık ise günümüzde farklı uygulamalar ve tasarımlarla dikkat çekiyor. Gizli raflara sahip kitaplıklar, görünmeyen ek rafların yanı sıra okul çağındaki bir genç için aradığını bulmak açısından oldukça önemli. Kitaplık artık zamanın bir gereği olarak evin farklı bölgelerinde bulunuyor olsa da, genç odası için ayrı bir mobilya olarak edinilmesi doğru bir yaklaşım olacaktır. Çalışma masalarında genişlik ve lamba gibi çalışmayı kolaylaştıracak aksesuarlar önemli bir yet tutuyor. Lambaları ve genel ışıklandırmayı genç odalarında yeterli düzeyde kullanmak gerekirken, çalışma masasında ek bir aydınlatmaya ihtiyaç duyuluyor.

genç-odası-modelleri

Farklılığı gençlerin kendi istekleriyle oluşturmak önemli bir detay. Belirlenen country, bohem yada klasik gibi tarzlardan biriyle, genç odasına kullanılacak aksesuar ve aydınlatma için farklı seçeneklerden faydalanabilirsiniz. Farklı tarzlar her odada olduğu gibi genç odalarında da uygulanabilir. Ancak bu uygulamalar esnasında çocuğunuzun yaratıcılığından faydalanmak, ona istediği gibi bir odaya sahip olması için destek olmak sizin elinizde.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Genç Odaları (2 Yorum)

Yorum Yaz

  1. ümmühan dedi ki:

    genç odası takımlarında kesinlikle renkler çok önemli canlı olmalı ama renk dışında dağınıklığı minumum seviyeye indirecek mobilyalar olması lazım.

  2. Ceyda dedi ki:

    Genç odası mobilyaları alırken bence kullanacak insanın iç dünyasını yansıtmalı. Onun için genç odaları standart değil özel üretim olmalı diye düşünüyorum. Tabi özel üretim olunca pahalı olacak ama pahalı mobilya da iyi mobilyadır. MASKO’da kişiye özel mobilya üreten çok firma var

YORUM YAZIN


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.close