Evinizin Oturma Odası Dekoru Nasıl Olmalı

Evinizin Oturma Odası Dekoru Nasıl Olmalı

Evlerde en çok kullanılan alanların başında oturma odaları gelmektedir. Dolayısıyla bu alanın iyi şekilde değerlendirilmesi ve buna göre dekorasyonunun yapılması önem taşımaktadır. Dekorasyon bakımından incelendiğinde evinizin oturma odası ev sahiplerinin zevk tercihlerine uygun olacak şekilde düzenlenmelidir. Bu sayede insanlar rahat ve huzurlu biçimde oturma odalarında vakit geçirebilmektedirler. Bunun için yapılması gerekenlerin başında fikir edinmek amacı ile uzman bir kişiden fikir almak gelmektedir.

Oturma odası dekorasyon modelleri incelendiğinde birbirinden farklı pek çok seçeneğin yer aldığı görülmektedir. Bazı insanlar oturma odalarında gösterişin hâkim olduğu bir dekorasyon yaparken bazıları ise spor ve şıklığı bir arada bulundurmaktadırlar. Dekorasyon yaparken genellikle ön planda tutulan nokta rahatlığın yansıtılabilmesidir.

Oturma odası mobilyaları

Aristokrat fiskos seti

Oturma Odası Dekorasyonları

Oturma odaları evlerde fazlaca vakit geçirilen alanlar olduğundan dolayı bu bölümü dekor ederken daha dikkatli davranmak gerekmektedir. Çünkü rahat olmayan koltuk takımları, göz yoran aksesuarlar ve duvar kâğıtları ev sahiplerinin rahat vakit geçirmelerine engel olan unsurlar arasında yer almaktadır Bu nedenle oturma odası dekorasyonları için dikkatli karar vermek gerekmektedir.

Oturma odası dekorasyonu yaparken temel amaç hem rahat hem de şık olan salonlara kavuşmaktır. Bunun için öncelikle dekorasyon için tercih edilecek olan eşyaların odanın büyüklüğü ile paralel olması gerekmektedir. Yani küçük oturma salonları için kaba ve büyük oturma grupları tercih etmek yerine daha küçük boyutlardaki koltuklar tercih edilmelidir. Böylelikle şıklık ve ferahlık bir arada sağlanabilmektedir.

oturma odası dekorasyonu

Doha köşe koltuk

Oturma Odaları Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Evlerde oturma odası dekorasyonunu ortaya çıkaran unsurların başında oturma grupları gelmektedir. Bu açıdan koltuk seçimi odanın dekorasyonunu büyük ölçüde ortaya çıkarmaktadır. Buna ek olarak koltuklarda tercih edilecek olan renkler de dekorasyon bakımından büyük önem taşımaktadır. Koltukların yanı sıra oturma odası içerisinde kullanılacak olan aksesuarlar da odanın dekorasyonu üzerinde oldukça etkilidir. Odanın tarzına ve renklerine uygun biçimde tercih edilecek aksesuarlar şık bir oturma odasına sahip olunmasını sağlamaktadır. Bunun için odaya eşya seçiminde dikkatli ve özenli davranmak, doğru bir karar vermek gerekmektedir.

oturma odası dekorasyon fikirleri


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.close