Eskitme Mobilya Tarzı ve modelleri

Kategori: Ev Dekorasyonu / Genel - 636 OkumaYorum Yazın
Eskitme Mobilya Tarzı ve modelleri

Bir zamanların en çok tercih edilen modelleri arasında yer almaktaydı eskitme mobilya. Nostaljik özlemi olan tarihi figürleri yaşamak isteyen insanların en önemli tercihleri halindeydi. Kesinlikle birçok evde mükemmel bir dekor olmaktaydı.

Günümüzde hala birçok evde bu mobilya türü yaygın bir şekilde kullanılmaktadır aslında. Geçmişten günümüze açılan bir kapı olmaktadır kimi zaman. Hatta bu mobilyaların tutkunları da vardır aramızda. Evin her yerini bu tür ile süslemiş ve bunu yaşarken huzur ile dolan mutluluk duyan güzel insanlarda var elbette. Tarih kokusunu tarihin bütün izlerini taşımaktadır bu modeller.

Eskitme Mobilya Modelleri

Çok geniş ve büyük bir ürün ağı ile zihnimizde hemen canlanmaktadır eskitme mobilya modelleri. Çünkü geçmişin izlerini taşıyan birçok ürün aslında bir antika olarak geçmektedir. Tabiki işin içerisine mobilya türü girince bu daha farklı bir hal almıştır.

Genellik kahverengi ve beyaz tonları bu modellerin hakimi haline gelmiştir. Kullanılan ağaç genelde kereste ve ceviz ağacı olmaktadır. Fransız modellerde daha çok figürlerin öne çıktığını görmekteyiz. İşlemelerinde bir özen ve bir incelik her zaman kendini belli etmektedir. Aslında eskitme modeller denilince aklımıza gelebilecek ilk türdür Fransız modeller. Osmanlı döneminden kalanda birçok eskitme mobilya mevcuttur. Osmanlı işliğinde genelde daha zarif ve daha ince detaylar ön plana çıkmaktadır. İşliğinde tamamen birinci sınıf bir işçilik söz konusudur.

eskitme mobilya tasarımları

Eskitme Mobilya Fiyatları

Piyasa da genelde bir çok fiyattan satılmaktadır eskitme mobilya takımları. Fiyatların sıralaması ise genelde içerisinde bulunan işçiliğe ve detaylara göre şekil almaktadır. Ortalama bu modellerin fiyatları 650 TL’den başlayıp binlerce liraya kadar çıkmaktadır. Sizler hangi modeli alacağınıza karar verip gerekli fiyat araştırmasını muhakkak yapmalısınız.

Eskitme mobilya alırken dikkat etmemiz gereken bazı önemli hususlarda kendini göstermektedir. Bu modelleri almadan önce muhakkak gerekli bir inceleme yapmalısınız. Piyasada satılan birçok taklit ürünü satın alma ihtimaliniz çok yüksek bir hal almıştır. Dolayısıyla sizlerde aslında yüzlerce lira ödeyerek antika diye aldığınız üründen belli bir süre sonra pişmanlık duyabilirsiniz. Onun için bu işten anlayan ve bu işi gerçekten benimsemiş kişiler yada kurumlar aracılığı ile alışveriş yapmaya muhakkak özen göstermelisiniz.

eskitme mobilya takımları

Ürünü almadan önce dikkat etmeniz gerekenler ise ilk olarak ürünün üzerinde ki pürüzsüz bir yüzeyin olup olmamasıdır daha sonrasında ise ürünün etrafını inceleyerek üründe oluşan herhangi bir deforme olup olmadığıdır. Bu durumları sırasıyla kontrol ettikten sonra herhangi bir durum söz konusu değilse sizlere keyifli alışverişler dileriz.

 


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.close