En Yeni Mutfak Modelleri

Kategori: Mutfak Dekorasyonu - 2.160 OkumaYorum Yazın
En Yeni Mutfak Modelleri

Mutfaklar da artık evlere uyum sağladı ve değişmeye başladı. İnsanların hızlı yaşayışları, yeme alışkanlıklarının değişimi ve daha birçok etkenle mutfaklarımızdan beklentilerimiz değişti.

İnsanların yemeği sadece bir ihtiyaç görmesiyle mutfakların birçoğu küçüldü ve hatta salonla birleştirildi. Bu Amerikan tarzı mutfakta, önemli olan hızlı ve çabuk bir yemek olduğu için işlevsellik ön plana çıktı. Bar taburesi tarzı mutfak masaları da yine bu kültürün ürünü olarak hayatımıza girdi.

Yemek masalarının salon takımlarıyla birleştirilmesiyle mutfak hacmi de küçüldü. Birçok ev sahibi mutfağın bir kısmını salon ya da oturma odasına dahil etmeyi uygun buldu.

Yeni mutfak modelleri için söylenecek bir diğer önemli durum servisin yapılması için sağlanan kolaylıklar. Özellikle 90’lı evlerin modası olan servis penceresi yeniden gündeme oturdu. Bu bakımdan da mutfaklarda bir retro hava başladı.

Mutfak kokularının kontrolü de oldukça önemli bir konu. Bu bakımdan yeni mutfak modelleri için havalandırma sadece davlumbazdan ibaret kalmadı. Mutfağa yerleştirilen menfezler ya da pencere klimalarıyla mutfaklardaki hava değişimine yeni bir bakış açısı getirildi.

mutfak-modelleri-1

mutfak-modelleri-2

mutfak-modelleri-3

mutfak-modelleri-4


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.close