En Rahat Ofis Dekorasyonları

Kategori: Masko / Ofis Mobilyaları - 1.971 OkumaYorum Yazın
En Rahat Ofis Dekorasyonları

Rahat Ofis Koltukları

Rahat bir çalışma ortamı, her ofis için ilk şart. Biz de bu konuda size biraz yardımcı olmak adına bazı önerileri derledik:

Ofis Tasarımları

Çoklu ofislerde

Çoklu ofislerden kastımız bir odada iki kişinin ya da üç kişinin çalıştığı odalar. Bu tür ofislerde rahat çalışmayı sağlayacak yegane şey çalışanların birbirleri ile olan ilişkisini kesmektedir. Bunun nedeni çalışma temposunu arttırmak değildir; bir çalışanın özel nedenleri yüzünden diğerlerinin çalışmalarının bölünmesini engellemektedir.

Çoklu ofislerde yer tasarrufu etmek için masaları birleştirmek yanlıştır. Çalışanların da kendilerine özel alanları olmalıdır ki onlardan iki metrelik bir masayı esirgemek rahat bir çalışma ortamı sağlamaz. Eğer çok gerekliyse paravanlar kullanılabilir ve hatta bu paravanlara mantar pano yerleştirilerek paravanlar işlevsel hale getirilebilir. Bir diğer yerleşke düzeni ise, sırt sırta dediğimiz tasarımlar. Bu tasarımlarda eğer çalışanlar müşteri görüşmeleri yapmıyorlarsa masa yönleri pencereye çevrilir ki böylece rahat bir çalışma ortamı sağlanır.

ahşap-ofis-mobilyaları

ofis-mobilyaları-fiyatları

ofis-mobilyaları-modoko

rahat-ofis-koltukları

Tekil ofislerde

Bir odada tek kişinin çalıştığı ofis tasarımları için geçerli bir tanımdır başlığımız. Burada da esas olan odanın büyük ya da küçük olmasıdır. Eğer küçük bir odaysa odanın duvar kesitlerini önemseyerek masanızı yerleştirebilirsiniz ki böylece odayı daha geniş hale getirirsiniz. Eğer odanız büyükse mutlaka ortayı boş bırakmalısınız. Nitekim büyük bir ofisteyseniz ama ofisinizin büyüklüğü sizi rahatsız ediyorsa duvarların kesişme noktalarına büyük bitkiler koyarak odayı küçültebilirsiniz.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

En Rahat Ofis Dekorasyonları (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. sinem dedi ki:

    ofis tasarımı yaparken genelde hem konforu hem şıklığı aynı anda yakalamak zordur ama bence konfor ve rahatlık ofis mobilyalarında şıklıktan daha önemli. gerçi ofisin kimliğine göre kullanılan mobilyalar değişiklik göstermeli.

YORUM YAZIN


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.close