En Kaliteli Mobilya Hangi Ağaçtan Yapılır

Kategori: Ev Dekorasyonu / Masko - 44.149 OkumaYorum Yazın
En Kaliteli Mobilya Hangi Ağaçtan Yapılır

Mobilya sektörünün zamanla gelişmesi ile insanlar kendi istekleri doğrultusunda istedikleri mobilyayı elde edebilmektedirler. Teknolojinin gelişmesi ve insan gücünün yavaş, yavaş ortadan kalkması ile birçok mobilya üretici firma artık büyük makineler kullanmaktadır. Bu makineler insan gücünün hassaslığında olmamaktadır. Fakat bu makineler insan gücünden daha güçlü oluşu ve daha hızlı üretim gerçekleştirmesi açısından büyük önem arz etmektedir.

elena-klasik-yatak-odasi

Birçok mobilya üretim firması artık sınırlarını geliştirmiş ve bütünleşmiş tesisleri ile seri mobilya üretimine geçmiştir. Bu durum insanların daha fazla mobilya seçim hakkını doğurmuş ve birçok yeni model ve tasarımı mobilya alıcıları ile buluşturmuştur. Mobilya seçiminde bulunacak insanlar genel de seçecekleri mobilyaların kalitesine önem vermektedir. Bu önemli kriterin yanında mobilya alıcıları renk, moda, dayanıklılık, konfor gibi unsurlarıma gözeterek mobilya alımında bulunmaktadırlar. Fabrikaların bu derece seri üretim yapması sonucu oluşan bu ürün bolluğu insanların bu kadar fazla kriteri mobilyalar üzerinde değerlendirmelerine imkan tanımıştır.

kapaletti-yemek-odasi-2

Mobilya alımında mobilya alıcısı insanların seçimlerindeki önemli bir kriter haline gelen kaliteli mobilya seçimi, birçok unsura bağlıdır. Bu da mobilya alıcılarının “en kaliteli mobilya hangi ağaçtan yapılır” sorusunu merak etmesine yol açmaktadır. Çünkü üretilen bir malzemenin sağlamlığı ve mukavemeti üretilmiş olduğu parçaların dayanıklılığı ile doğru orantılıdır. Bu anlamda mobilya üreticileri ürettikleri mobilyalar ile “en kaliteli mobilya hangi ağaçtan yapılır” sorumuza yanıt vermektedirler.

roman-klasik-koltuk-takimi

Bu anlamda bilindiği üzere Gürgen ağacı çok sert bir yapıya sahiptir. Bu sert yapı sağlam mobilyaların temelini oluşturabilmekte ve mobilya alıcılarının “en kaliteli mobilya hangi ağaçtan yapılır” sorusuna cevap verebilmektedir. Bir diğer mobilya üretim malzemesi için kullanılan ağaç ise ıhlamur ağacıdır. En kaliteli mobilya hangi ağaçtan yapılır denecek olur ise Ihlamur ağacı mobilya üretim firmalarının daha çok kullandığı bir ağaçtır. Çünkü ıhlamur ağacı diğer ağaçlardan biraz farklı olup üretici firmaların mobilyalarına şekil vermek adına esnekliği ve şekil alabilme kabiliyeti açısından daha çok tercih edilen bir ağaç konumunda bulunmaktadır.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

En Kaliteli Mobilya Hangi Ağaçtan Yapılır (3 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Gülhan dedi ki:

    alacağınız mobilyayı uzun yıllar kullanmayı düşünüyorsanız eğer kaliteli mobilya tercih etmelisiniz. gürgen ağacı mobilyalarda uzun süreli kullanım ve kalite sağlıyor.

  2. Birol Genç dedi ki:

    Kaliteli mobilyalar genelde GÜRGEN AGACI ile yapılır. Ama oymalı mobilyalar daha çok kolay oyulduğu için ıhlamur ağacından yapılır.

  3. cennet dedi ki:

    doğal ahşaptan yapılan mobilyalar kaliteli olur diye biliyorum ben. açıkcası uzun yıllar kullanmaya elverişli bir şey arıyorsanız mobilyanın hangi ağaçtan yapıldığı gibi özellikleri de göz önünde bulundurun.

YORUM YAZIN


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.close