Duvar Kağıtlarının Kullanım Alanları

Kategori: Ev Dekorasyonu / Genel / Klasik Mobilya / Masko - 2.243 OkumaYorum Yazın
Duvar Kağıtlarının Kullanım Alanları

Uzun yıllardır dünyanın gündeminde olan duvar kağıtları, son yıllarda ülkemizde de popülerlik kazanmıştır. Bu popülerliğin en büyük sebebi, kullanım kolaylığı sağlamasıdır. Ayrıca, kullanım alanının geniş olması, desen ve renk seçeneklerinin çok geniş olması ve ekonomik olarak da uygun olması, duvar kâğıtlarının kullanımını artırmış bulunmaktadır.

Ev sahibi olmak herkesin hayalidir. Sahibi olduğunuz evin dekorasyonu da aynı şekilde önem arz etmektedir. Dekorasyona verilen önem, evin estetiğini güçlendireceği gibi, daha mutlu aileler de yaratmaktadır. Bir dekorasyon aracı olarak görülebilecek olan duvar kâğıtları, aynı zamanda kullanım kolaylığı da sağlamaktadır. Kullanım alanının geniş olması, duvar kâğıtlarının en büyük avantajı olarak görülebilir. Oturma odasından yatak odasına, yemek odasından çocuk odasına kadar her yerde kullanılabilen duvar kâğıtları, boyanın yerini çoktan almaya başladı.

 

Duvarların boyanması sırasında koku probleminin yaşanması olası bir durumdur. Duvar kağıtları ise, boyanın aksine koku yapmaz, aynı zamanda da uygulanması çok kolaydır. Bu özellikleri sayesinde çokça tercih edilen duvar kâğıtları, renk ve desen seçenekleri bakımından da oldukça geniş bir seçim sunmaktadır. Hazır desen ve renkleri seçebileceğiniz gibi, kendi seçtiğiniz bir fotoğrafı veya resmi de kullanmanız mümkündür. Baskı tekniği ile duvar kâğıtlarının üzerine aktarılacak olan desenler, zevkinize göre şekillenmektedir. Küçük veya büyük dairelerde kullanılabilen duvar kâğıtları, apartman veya müstakil ev olmasına göre de sınırlama getirmez. Her alanda kullanıma uygun olan duvar kâğıtları, ekonomik yapısıyla da kullanıcıların yüzünü güldürmektedir.

Boya, bir evin duvarları için olmazsa olmaz bir olgudur. Son yıllarda ise, boyaya alternatif bir teknoloji geliştirilmiştir. Duvar kağıtları, boyanın uygulandığı her yerde rahatlıkla kullanılabilir. Boya gibi koku yapmaz. Bir evin boyanması birkaç gün sürerken, duvar kâğıdı uygulaması birkaç saat içerisinde kullanıma hazırdır. Ayrıca, temizliği de boyaya göre oldukça kolay olan duvar kağıtları, hijyenik özellikleri ile de ön plana çıkmaktadır.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Duvar Kağıtlarının Kullanım Alanları (4 Yorum)

Yorum Yaz

 1. selin dedi ki:

  dekoratif duvar kağıtları çok hoşuma gidiyor. evimin odasının birinde kullanmayı düşünüyorum.

 2. saniye dedi ki:

  duvar kağıtları her alanda kullanılabilir ama ben salona pek yakıştırmıyorum. ama evin diğer odalarına çok yakışıyor dekoratif duvar kağıtları.

 3. SUMRU dedi ki:

  artık duvar kağıtları renk ve desen açısında oldukça farklı çeşitlerle üretiliyor. Hatta isteğe göre bile tasarım yapan yerler var. duvar kağıdı çok kullanışlı oluyor. duvar kağıtlarının en büyük avantajı gerçekten de kullanım alanı çok geniş.

 4. deniz dilmen dedi ki:

  duvar kağıdı konusunda çok tereddütlerim vardı. kullanan arkadaşlarım çıktığını, yırtıldığını söylemişlerdi. ama artık o kadar dzgün ve kaliteli yapılıyor ki bende tercih ettim. hiç problem yaşamadım. işini bilen insanlara yaptırıldığında çok rahat edersiniz tavsiye ederim

YORUM YAZIN


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.close