Duvar Kâğıdı Modelleri

Kategori: Ev Dekorasyonu / Masko - 2.722 OkumaYorum Yazın
Duvar Kâğıdı Modelleri

Günümüzde duvar kâğıtları artık boyalardan daha çok kullanılıyor. Çünkü duvar kâğıtları çok daha lüks ve şık bir görünüm yaratıyor. 90’lı yıllarda daha çok tercih edilen ve sonra bir popüler kültür akımı olarak kaybolan duvar kâğıtları günümüzde tekrar su yüzüne çıkıyor ve yine boyayı bir adım geçiyor. Artık insanlar her odasına farklı çeşitte duvar kâğıdı yapıyorlar.

dekoratif-duvar-kağıtları

Duvar kâğıdının bu kadar fazla tercih edilmesinin bir nedeni daha bulunuyor. Boya kullanıldığında her odayı farklı bir renge boyamak insanlara garip geliyor. Bu yüzden genelde evlerin her odası aynı renge boyanıyor. Fakat bu durum da insanların sıkılmasına neden oluyor. Bu yüzden artık insanlar boya yerine daha çok duvar kâğıdı tercih ediyor. Boya sadece renklerden ibaret iken duvar kâğıdı binlerce farklı desen ve şekilden hatta resimlerden oluşabiliyor. Bu yüzden de çok daha canlı ve modern bir görünüm yaratıyor. Birçok insan duvar kâğıtlarının pahalı olduğunu söyleyerek yaptırmasa da artık bu sektör de fiyat olarak orta bir seviyeye düştü ve bu yüzden nerdeyse her bütçeye uygun satın alınabilecek duvar kâğıdı bulunuyor.

duvar-kağıdı-çeşitleri

duvar-kağıdı-fiyatları

Duvar kâğıdı fiyatları oldukça değişebiliyor. Çünkü her duvar kâğıdının kalitesi ve kullanım ömrü aynı olmuyor. Bazı duvar kâğıtları var ki cep yakıyor ama en az 10 yıl 15 yıl rahatlıkla hiçbir sıkıntı yaratmadan kullanılabiliyor. Yine de eğer kısa sürede duvar kâğıtların değiştirilmesi söz konusu ise bu pahalı duvar kâğıtlarından almanın tabi ki hiçbir anlamı bulunmuyor. Duvar kâğıdı çeşitleri de oldukça fazla olduğu için birçok kişi karar vermekte epey zorluk çekiyor. Günümüzde en çok satılan duvar kâğıtlarından biri de taş desenli duvar kâğıtları oluyor. Bir evin duvarına gerçek taşlar döşemek oldukça pahalıya mal oluyor. Bu yüzden insanlar da bunun daha ucuz bir yöntemi olan taş desenli duvar kâğıtlarını tercih ediyorlar.

duvar-kağıtları


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Duvar Kâğıdı Modelleri (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. pelin dedi ki:

    dekoratif duvar kağıtları çok farklı ve güzel bir hava katıyor bence eve.

YORUM YAZIN


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.close