Düşük Bütçeli Dekorasyon Fikirleri

Kategori: Ev Dekorasyonu - 674 OkumaYorum Yazın
Düşük Bütçeli Dekorasyon Fikirleri

Evlerinizde daha düşük bütçeli ve maliyeti az bir dekor oluşturmak istiyorsanız mutlaka daha makul ve işlevsel olan tasarımlara ağırlık vermelisiniz.

Yaşam alanlarınızda yapacağınız dekorasyonlarda küçük dokunuşlar ve rötuşlarla çok etkileyici sonuçlar almanız mümkündür. Evlerinizin dekorasyonunda kullanacağınız mobilyalarda daha ekonomik ve fonksiyonel olanları kullanarak çok daha etkili dekorlar oluşturabilirsiniz. Bu tarzdaki dekorasyonlarda çok daha keyifli zaman geçirebilirsiniz.

nazende-koltuk-takımı-1

Evinizin tüm mobilyalarını değiştirmeden yapacağınız bu dekorasyonlarla hem ekonomik yönden hem de yer açısından tasarruf sağlayabilirsiniz. Tüm mobilyalarınızı değiştirmeden yapacağınız bu dekorasyonlarla evlerinizi çok daha kullanışlı ve dekoratif bir yere kavuşturabilirsiniz. Dekorasyonlarınızda uygulayacağınız konseptler ile dekorlarınız daha da etkileyici kılabilirsiniz.

Eşyalarınızı yaşam alanlarınızda doğru bir şekilde konumlandırmalısınız.

Yapacağınız dekorasyonlarda evlerinizden maksimum faydayı elde etmek için eşyalarınızı çok doğru bir şekilde yerleştirmelisiniz. Bu dekorasyon modeli ile hem çok para harcamayacaksınız hem de az mobilya tasarımları ile çok daha farklı dekorasyonlar elde edebileceksiniz. Minimalist yaklaşımlar ile oluşturacağınız bu dekorasyonlarda hem yerleşim bakımından hem de kullanım açısından çok daha harikulade dekorlar oluşturabileceksiniz.

Şımarık Köşe Takımı

Şımarık Köşe Takımı

Evlerinizde yapacağınız bu değişikliklerle yaşam alanlarınızda yepyeni dekorlar oluşturabileceksiniz. Evlerinize yeni bir eşya almadan sadece yerlerini değiştirip doğru açılarla konumlandırarak ortaya daha etkili sonuçlar çıkarabilirsiniz. Koltukların yerlerini değiştirebilir ya da bunları tamamlayacak sehpalar kullanarak çok daha farklı dekorasyonlar elde edebilirsiniz. Yapacağınız çok küçük düzeltmelerle yaşam alanlarınızı kolayca şekillendirebilirsiniz.

Renk seçiminin etkisi

Yaşam alanlarınızda büyük boyutlu parçalarla oynamak yerine daha küçük parçalarla dekoru tamamlayarak daha eşsiz görünümler elde edebilirsiniz. Yaşam alanlarınıza yeni bir soluk getirecek olan bu yaklaşımda geniş renk yelpazesine sahip olursanız büyük avantaj elde edebilirsiniz. Birbirleri ile uyumlu kırlentler ve çiçekler kullanmanızda yaşam alanlarınızın havasını değiştirecektir. Aynı zamanda yaşam alanlarınızda kullanacağınız tablo ve resimler ile de dekorlarınıza renk katabilirsiniz.

son-moda-klasik-koltuk-takımları-fiyatları

Aydınlatma araçlarını kullanarak daha canlı ve aydınlık dekorlar elde edebilirsiniz.

Yaşam alanlarınızı ışıl ışıl bir yere çevirmek istiyorsanız doğru ışık seçimini yapmanızda fayda vardır. Yapacağınız doğru ışıklandırma ile hem dekoratif hem de inovatif bir dekor elde edebilirsiniz. Tavanlarınızda kullanacağınız spot ışıklandırmalarda bu bakımdan ilginizi çekebilecek özellikte olan tasarımlardandır. Bu tasarımlara dekorlarınızda yer vererek daha etkili sonuçlar almanız mümkündür.

Eski mobilyalarınızı biraz cilalayarak ya da kaplayarak da yeni bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Cila ve kaplama tasarımlar mobilyalarınızı yeni gibi gösterecek olan tasarımlardır. Çok fazla harcama yapmadan makul fiyatlarda sahip olacağınız bu tasarımlar ile mobilyalarınıza renk katmanız mümkündür. Bu tarz tasarımlar son yıllarda oldukça modadır. Eskiyen kanepelerinizi ya da koltuklarınızı kaplatarak çok güzel dekorlar elde edebilirsiniz.

modern-siyah-beyaz-oturma-grupları

Duvarlarınızda kullanacağınız renkler ile yaşam alanlarınızı görsel olarak dah zengin bir dekora kavuşturabilirsiniz.

Yaşam alanlarınızın duvarlarını daha renkli hale getirerek de oldukça hoş sonuçlar elde edebilirsiniz. Duvar panellerine de dekorlarınızda yer vererek çok daha güzel dekorlar oluşturabilirsiniz. Duvar renklerinde daha çok açık tonları kullanmalısınız. Bu renkler evlerinizin daha canlı ve aydınlık görünmesini sağlayacaktır.
Yaşam alanlarınızda kullanmayacağınız gereksiz tasarımları evlerinizde bulundurmamalısınız. Bu tasarımları evlerinizde tutmayarak daha hem yerden tasarruf edersiniz hem de fazlalıklardan kurtulursunuz.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.close