Doğal Bahçe Dekorasyonları

Kategori: Bahçe Dekorasyonu / Masko - 3.348 OkumaYorum Yazın
Doğal Bahçe Dekorasyonları

Bahçeler, dekorasyonu oldukça hoş alanlardır. Açık alanları dizayn etmenin kapalı alanları dizayn etmekten daha keyifli olduğunu da kabul etmek gerek.

Eşyalar

Doğa ile iç içe olup da mobilya kullanmak olmaz. Daha yumuşak daha doğa ile uyumlu malzemeler kullanılmalı. Örneğin ahşap, çelik veya tahta… Uzun yıllardır moda olan ve popülerliğini kaybetmeyen ferforje demir koltuklar da bahçe eşyası olarak kullanılabilir.

Bahçeler için

Bahçelerinizde eski eşyalarınızı da kullanabilirsiniz. Doğa muhteşem bir örtüdür ve sizin eşyalarınızı da zamanla bir tasarım harikasına dönüştürebilir. Örneğin tencerelerinizden tutun da konserve kutularınıza kadar her şey saksı olabilir.

Bahçeniz çok büyükse, eski perdenizi demir platforma tutturup bir gizli bahçe görünümü yaratabilirsiniz. Elbette eski kapılarınız için de geçerlidir bu. Hatta eski kapıları kullanırken biraz da çim tohumu ekleyerek kapınızı daha gizemli hale getirebilirsiniz.

bahçe-dekorasyonu-malzemeleri

bahçe-dekorasyonu-modelleri

doğal-bahçe-dekorasyonları

doğal-bahçe-düzenlemeleri

Işıklandırma

Açık alanlarda ışıklandırma için illa elektrik çekmenize gerek yok. Gaz lambaları, oldukça nostaljik bir aydınlatma sağlayabilir. Hatta bu gaz lambalarını farklı renklere boyayarak bahçenize renk katabilirsiniz. Aynı zamanda bir demir direk ya da ferforjeye bu lambaları asarak bir nevi sokak görüntüsü yaratabilirsiniz.

Velhasıl kelam eğer bahçeniz varsa, yapmanız gereken tasarımlarda dikkat etmeniz gereken tek şey bahçenizi olduğu gibi kabul etmektir; onu eve dönüştürmemektir. Doğa ile uyumlu bir tasarım, size tam bir bahçe keyfi sunacaktır.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Doğal Bahçe Dekorasyonları (2 Yorum)

Yorum Yaz

  1. hikmet dedi ki:

    bahar aylarının gelmesiyle insan kendini doğaya atmak istiyor. o yüzden de bahçeler bu noktada bizim kaçış mekanlarımız oluyor. bahçe dekorasyonu yapmak çok keyifli ve stres atıcı bir iş.

  2. havva dedi ki:

    doğal bahçe dekorasyonları bence olması gereken dekorasyondur. bazı bahçe dekorasyonlarını resmen eve çeviriyorlar insan doğada olduğunu hissedemiyor.

YORUM YAZIN


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.close