Country Yemek Odası Takımları

Country Yemek Odası Takımları

Yemek odası bir evde en dikkat çekici yerlerden birini oluşturuyor. Peki, kim misafirlerini doğallık içeren bir yemek odasında ağırlamak istemez ki? Çünkü son yıllarda doğallığın ilk adresi country takımlar oluyor. Country yemek odası takımları evin içerisinde sade ve doğal bir görünüm yaratmanın ilk adresi. Çünkü bu mobilyalar doğadan esinlenerek üretilen mobilyalar ve evde kırsal doğal bir yaşam görünümü oluşturuyorlar. Aynı zamanda nostaljiyi sevenler için de bire bir mobilyalar oluyorlar. Bu takımlarda eskitme en çok kullanılan yöntemlerden biri. Bu yüzden nostaljik bir görünüm sağlıyor ve oldukça seviliyor.

country-yemek-odasi-takımları

Country yemek odası takımları genelde pastel renklerden oluşuyor ve ahşap malzemeleri kullanılıyor. Çünkü country denince akla ilk eskitme ve işlemeli ahşaplar geliyor. Beyaz ya da pastel renkler de doğallığı bozmayan renkler olduğu için daha çok tercih ediliyorlar. Country yemek odası takımları kahverengi tonlarını da oldukça ağırlıyor. Gerçek ahşap renkleri olan kahverengi tonları mobilyalara daha doğal bir görünüm kazandırıyor.

Yemek odası takımları genelde masa, sandalye ve vitrin üçlemesinden oluşuyor. Bazı yemek takımlarında ise kitaplıklar, televizyon sehpaları ya da dolaplar da mevcut olabiliyor. Takımlara bunlar istenebilirse eklenebiliyor ya da çıkartılabiliyor. Bu takımları tercih etmek için odanın rengi de oldukça önemli oluyor. Aldığınız takıma uygun bir duvar rengi ya da duvar kâğıdı seçmediğiniz takdirde uyumsuz bir yemek odası takımı ortaya çıkabiliyor. Country takımlar için odanın uyumu oldukça önemli ve eğer duvarlarla uyum sağlanmaz ise takımların doğallıkları da bir anda yok oluveriyor. Bu yüzden öncelikle mobilya tercih edilmeli ve ona göre duvara desenli bir duvar kâğıdı döşenmeli veya uygun bir renk ile boyanmalı. Eğer odanızın renginden ya da duvar kâğıdından memnun iseniz bu renklere ya da desenlere uygun bir country yemek odası takımı alınmalı. Çünkü böylece doğalığın uyumu da daha kolay yakalanıyor.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Country Yemek Odası Takımları (2 Yorum)

Yorum Yaz

  1. gizem dedi ki:

    Country yemek odası takımları işlemeli ahşaptan yapılıyormuş.bence de bu tarz takımlara yakışan en güzel renk kahverengi.

  2. Melisa Yıldız dedi ki:

    Country yemek odası takımı almak isteyenler gözü kapalı alabilir bence. Çünkü klasik mobilya ve country mobilya asla modası geçme tehlikesi olmaz. Oysa modern mobilya modelleri bir iki sene içinde eskiyor. Ama klasik bir mobilya modeli 50 yıl da geçse güncel bir tasarım oluyor. Masko ve modoko da epey klasik mobilya firması var aslında

YORUM YAZIN


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.close