Country Banyo Mobilyası

Country Banyo Mobilyası

Hem şehirde yaşayıp hem evin her köşesinde yemyeşil kırları, eşsiz doğa manzarasını, geleneksel köy hayatını yaşatmak country tarzı mobilyalar ile mümkün olabilmektedir.

Modernlikten hoşlanmayanlara, evinde aşırı süslemeleri tercih etmeyenlere country stilinin sıcak ve samimi havası tanıdık gelir. Tüm ev mobilyaları, yatak odaları, banyo takımları, yemek odaları kısaca evin her köşesinde country görmek isterler. ‘Aman çabuk kirlenir’ diyen titiz ev sahipleri bile tabularını bu sayede yıkıp, üzerinde sanki dantel işlemesi varmış hissi uyandıran ve gösterişten uzak olan bu tarz mobilyaları tercih eder olmuşlardır.

klasik banyo dolapları

Safir klasik banyo

Country Tarzı Banyoya Uyarlamak

Banyoda country tarzı mobilya kullanmak, ise hep bir şeyleri kamufle edilmeye çalışılan banyo için ev sahiplerine can simidi olmuştur. Nostalji rüzgarı estiren ve her dönemin modası sayılan country tarzı, banyo ortamına natürellik ve doğadan aldığı renkler ile neşe katmaktadır. Çünkü motiflerde kalabalık yoktur. Kremin, seker pembesinin, bulut mavisinin, çayır yeşilinin ve yumuşak beyazın dans edişidir. Aynalar içiçe, dolaplar birbirinden uzaktır. Kendine has karakteriyle aurası her zaman genç kalanlarla barışıktır.

Geleneksel ama aynı zamanda çağdaş mobilyalar içinde barındıran country tarzı banyonun atmosferini bir anda hem lüks hem mütevazı bir havaya sokar. Sabunluklar, dış fırçaları, havluluklar için üzerinde kocaman bahçe gülleri olan porselen setler, işlenmemiş ağaçtan ahşaplar veya bu görüntüye sahip fayanslar, sanki eski bir şatonun hamamından fırlamış gösterişli bir küvet ve üzerinde bej, krem veya toz pembe zarif güllerin yapraklarıyla eşlik ettiği banyo perdesi ile bir köy evine girmiş hissi uyandıran pastel tonda ufak bir banyo halısı mobilyalara eşlik edebilir.

Doğal malzemelerden yapılmış, pastel renklerde kapaklı bir banyo dolabı, zarif bir lavabo ile şık lavabo dolapları ve dekorasyonu tamamlayacak toz pembeli, mavili güllerle bezeli el havluları country sevenleri kırsal yaşama taşıyacaktır.

Miami-klasik-banyo

Parçalarda Country Görmek

Banyoda country mobilya denilince özellikle malzemenin fazla işlenmemiş, doğallığa yakın olması gerekir. Oymalar serpiştirilmiş, düz hatlar hakim olmalıdır. Ahşaplar parlaklıktan uzak, mobilya kumaşları abartısız işlenmiş, sanki el işlemesi gibi bir görüntü ile canlı renklerin silik duruşu kullanılmalıdır. Mobilyada toprak tonları ile yumuşak renkler tercih edilerek zamanla eskimiş bir görünüm verilebilir. Pamuklu, yünlü, keten kumaşlar kullanılabilir ve meyve desenleri, zarif çiçek desenleri bu tarzda popüler olduğu için düşünülebilir.

Patara-klasik-banyo (1)


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.close