Çocuk Odası Takımları

Çocuk Odası Takımları

Çocukların hayal dünyasını ve karakter yapılarını yansıtan, uyku ve oyun oynama süresi olarak büyük bir bölümünü geçirdikleri odaları, çocuklar ve aileleri için çok büyük önem taşımaktadır. Odanın kullanılabilir olmasının yanında mobilyalarda kullanılan ahşap malzemelerin kaplama ve boyasının çocuklar için tehlike arz etmeyecek yapıda olması gerekmektedir.

Eskiden çocuk odası takımlarının seçimini daha çok aileler yaparken günümüzde bu seçim odada zamanını geçirecek ve odanın sahibi olan küçük bireylere bırakılmaktadır. Farklı markalar çocuklar adına birçok oda alternatifi sunarken, bazı ebeveynler bu alternatiflerin dışında tamamen çocuklarının hayal dünyasını yansıtan ve onların istekleri doğrultusunda olan özel tasarım odalar yaptırmaktadırlar. Çocuk odası takımlarında erkek çocuklar araba şeklinde yatakları, yine bu şekillerle sahip olan gardolap ve şifonyerleri, konsan temalı odaları, deniz ve gemi temalı odaları, mobilyalarda mavi rengin ağırlıkta olduğu odaları, futbol sahası formatındaki odaları, Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş gibi futbol takımlarının renklerinin ve takım logolarının bulunduğu odaları, örümcek adam, ben 10 gibi çizgi film karakterlerinin bulunduğu mobilyalara sahip odaları tercih ederken bunun tam tersine kız çocuklar daha süslü ve abartılı pembe renklerin hakim olduğu mobilyalara sahip odaları tercih etmektedir. Kız çocuk odası takımlarına örnek olarak daha çok pembe renkte prenses odaları, yine arabalı fakat pembe arabanın ve pembe renkte diğer mobilyaların bulunduğu araba yataklı odalar, sindy, barbie gibi çizgi film karakterlerinin bulunduğu odalar, külkedisinin arabasının şeklinde yatağa sahip olan ve kız çocuklarının kendini bir prenses gibi hissetmesine neden olan odalar ve daha çok kız çocuklarının odalarında kullanılan cibinlikli yatakların bulunduğu odalar kız çocukları adına var olan odalardan sadece bir kaçı olmaktadır.

Odada kullanılan yatak gardolap, şifonyerlerin dışında odanın tamamlayıcı aksesuarları olan halı, perde ve aydınlatmada büyük önem taşımaktadır. Odanın rengine ve temasına uygun olarak seçilen halı, perde ve avize modelleri odanın daha güzel görünmesine neden olacaktır.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Çocuk Odası Takımları (8 Yorum)

Yorum Yaz

 1. aylin diyor ki:

  şimdiki çocuklar çok şanslı. ne kadar güzel ve sıra dışı çocuk odası takımları yapıyorlar.

 2. murat diyor ki:

  çocuk odası takımlarına cibinlikli yataklar çok güzel bir hava katıyor.

 3. nagehan diyor ki:

  çocuk odası takımları o kadar farklı şekillerde dizayn ediliyor ki artık bizim zamanımızda nerde bu modelleri bulmak :)

 4. merve diyor ki:

  çocuk odası takımlarında yeni trend araba yataklar :) çok şirin ve güzel görünüyor.

 5. serpil diyor ki:

  çocuk odası takımlarında renkler kadar önemli olan bir diğer husus çocuklara tehlike yaratmayacak türden mobilyaların tercih edilmesi.

 6. Aslı diyor ki:

  Arabalı çocuk odası takımları çok popülerdi. Ama artık pek tercih edilmiyor.

 7. Ferit Celebli diyor ki:

  Çocuk odası takımları da artık çok asortik. Şimdi çocuklar da tv lerde veya dergilerde görüdüğü mobilya takımlarını istiyorlar.

 8. SUNA diyor ki:

  ÇOCUK ODASI TAKIMLARINDA EN ÇOK DİKKAT ETTİĞİM GÜVENLİ OLMASI VE ÇOCUKLARIN KULLANIM ALANLARINI DAHA GENİŞ TUTACAK ZARİF ÇOK YER KAPLAMAYAN ÇOCUK ODASI TAKIMLARI OLMALI. SON ZAMANLARDA ÇIKAN ÇOCUK ODASI TAKIMLARI O KADAR FARKLI VE GÜZEL TASARLANIYOR Kİ HEM ÇOCUKLARIN ÇOK HOŞUNA GİDİYOR HEM DE ALAN OLARAK ÇOK YER KAPLAMIYOR. RANZA TARZLAR ÇOK HOŞUMA GİDİYOR AMA GÜVENİLİRLİK AÇISINDAN BİRAZ ŞÜPHELİYİM.

YORUM YAZINBUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.close