Çocuk Odası Modelleri

Kategori: Çocuk Odaları / Masko - 6.014 OkumaYorum Yazın
Çocuk Odası Modelleri

Çocuk odaları; annelerin en çok özendikleri yavrularının rahatını düşündükleri dekorasyonunda tatlı bir telaşların yaşandığı her şeyin en iyisini istedikleri mekânlardır. Çocuk odaları hazırlanırken çocukların hızlı büyüdüğünü ve ihtiyaçlarının hızlı bir şekilde değiştiğini göz önünde bulundurulmalıdır. Sürekli mobilya değişimleri masraflı olabilir bunun yerine pratik çözümlerle bu masrafların önüne geçilebilir.

Çocuk odaları yapılırken çocuklarında fikrini alabiliriz sadece kendi isteklerimiz doğrultusunda onların yaşam alanlarını düzenlememiz doğru olmaz. Küçük çocuklar genelde evlerin duvarlarını bir kâğıt gibi kullanarak resimler çizerler, odalarını tasarlarken duvarın alt kısımlarında beyaz veya siyah tahta ile yazma alanı oluşturabiliriz. Küçük odalar için gömme işlemler ile yatakların katlanarak masa veya kütüphane olan modelleri tercih edebiliriz.

Konsept çocuk odaları çocukların ilgilerine göre tasarlanarak odalarını hayal dünyalarına göre dekore edilebilir. Yatağı, dolabı, masası, aksesuarları hepsi aynı konsepti yansıtan ürünlerle oldukça ilgi çekici tasarımlar. Erkek çocukları araba modelleri, gemi modellerine ilgi duyarken kız çocuklar çiçekli, bebekli modellere ilgi duymakta. Renk konusunda da oldukça farklı erkekler mavi tonlarını tercih ederken kızlar pembe ve beyaz renklere bayılıyorlar.

Anneler her zaman çocuk odalarının dağınık olmasından yakınırlar. Dağınıklığı önlemek için oyuncaklar için büyük çekmeceler veya dekoratif oyuncak kutuları yaptırılabilir. Büyük odalarda özel alanlar oluşturularak dağınıklığın belli bir kısımda kalması sağlanabilir.

Çocuk odası modelleri seçiminde güvenlik çok önemlidir. Aksesuar ve mobilya seçimlerinde özellikle dikkat etmemiz gereken güvenlik için doğru tercihler yapılmalıdır. Odanın bütününde bu güvenlik gözetilmelidir örneğin; prizler için çocuk kilidi kullanımı, cam ve kırılgan aksesuarların çocuk odası dekorasyonlarında kullanılmaması oldukça önemlidir. Ranzalı yatak tercihlerimizde ise güvenilir olduğundan kesinlikle emin olmalıyız. Yaş grubuna özel oyuncak seçilmesi, sivri ve delici hiçbir ürünün ne dekorasyon ne de oyuncaklar arasında bulundurulmamasına dikkat edilmelidir. Çocukların güvenliğini düşünen özel önlemler alan örneğin; mobilyalarda sivri köşeler olmamasına dikkat eden firmaları tercih etmeliyiz.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Çocuk Odası Modelleri (8 Yorum)

Yorum Yaz

 1. Erser Koç diyor ki:

  Çocuk odası takımlarında kullanılan malzemelerin sağlıklı olmasına dikkat etmek lazım

 2. buğra diyor ki:

  oğlum için mobilya bakarken gördüm, gerçekten çok başarılı tasarımlar ve modeller var. bu mobilyaları resimdekiler gibi güzelce yerleştirmek lazım ama

 3. Berrin Asol diyor ki:

  çocuk odalarındaki mobilyaların kenarları oval olmalıdır. Çünkü çocuklar koşarken çarpıp zarar görmemeleri lazım.

 4. Ferhat Güney diyor ki:

  Çocuk odası mobilyaları almak için Masko’ya gidebilirsiniz. Orada sadece bebek ve genç odası mobilyaları satışı yapılan bir sokak var. Bu sokakta birçok bebek mobilyası firması var. Zaten Masko’da bebek odası almak istiyorsanız o sokağı gezseniz yeterli oluyor

 5. SeliNNaz diyor ki:

  Bebek odalarında ilk önce güvenlik lazım.Bebek odası mobilyaları çocuğa zarar vermemeli

 6. gamze diyor ki:

  çocuk odalarında önemli olan güvenlik bence daha sonra güzelliği geliyor

 7. nisa diyor ki:

  çocuk odası modellerine bayıldım özellikle o yuvarlak olan çok güzel

 8. melek diyor ki:

  Bu çoçuk odalarını anneme göstermem lazım çok güzeller

YORUM YAZINBUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.close