Bu Yaz Evler Saray Mobilyaları ile Döşenecek

Kategori: Klasik Mobilya / Masko - 1.707 OkumaYorum Yazın
Bu Yaz Evler Saray Mobilyaları ile Döşenecek

Yaz ayları her zaman değişimin başlangıcı ve yenilenme zamanıdır. Yaşam alanlarınıza gelecek yeni bir soluk size farklı değerler katar. Çeşitli dekorasyon fikirlerinden yararlanarak baştan yaratılan mekânlarda bu yaz tarihin ve ihtişamın etkisi çok fazla hissediliyor. Son zamanlarda Osmanlı saray hayatını konu edinen dizi ve filmlerde kullanılan mobilya ve aksesuarlar dekorasyon trendlerinin değişmesine neden oldu. Yaşam mekânlarını yenilemek isteyenlerin tercihlerinde sevdikleri film karakterlerinin kullandıkları eşyalar etkin rol oynuyor.

Bu yaz dekorasyonda modern esintilerden uzak varaklı ve oymalı klasik mobilyalar, desenli şık kumaşlar, el işçiliği ile hazırlanmış dekoratif aksesuarlar ev dekorasyonunun baskın unsurları olarak ön plana çıkıyor. Sezonun en çok tercih edilenleri ise oymalı yemek odası takımlarışık ve gösterişli yatak odaları, kadife kaplı klasik koltuk takımları. Yazın en çok tercih edilen renk tonları ise geçen yıl olduğu gibi yine açık tonlar. Buna ilave olarak klasik mobilyanın vazgeçilmez rengi olan ceviz tonlarında ilgi arttı.

dekoratif-aksesuarlar

Ekselans Berjer

osmanlı-tarzı-mobilyalar

Kapaletti Klasik Yatak Odası

saray-mobilyaları

Kapaletti Klasik Yemek Odası

yaz-dekorasyon-trendleri

Artemis Klasik Koltuk Takımı

yaz-dekorasyonu

Belinda Klasik Duvar Ünitesi

Osmanlı denildiğinde ilk akla gelen ihtişam, lüks ve el işçiliği yılların eskitemediği klasik mobilyalarda yeniden hayat buluyor. Türkiye’de klasik mobilyanın önemli markalarından Asortie Mobilyanın Yönetim Kurulu Başkanı ve genç işadamı Murat ERAT, son dönemde Osmanlı tarzı mobilyalara artan talep ile ilgili yaptığı açıklamada “İnsanlar artık düz ve sıradan mobilyalar ile evlerini dekore etmek istemiyorlar. Gittikleri birçok yerde karşılaşabilecekleri mobilyaları kendi evlerinde görmek istemeyenler, bize gelip kendi stillerine uygun mekâna özel mobilyalar yaptırıyorlar. Bizlere gelen taleplerde de son dönemde el işçiliği ile yapılanklasik mobilyalar ağırlıkta. Asortie Mobilya olarak, insanların kendilerini mutlu hissedecekleri, aynı mekânda bulunmaktan mutlu olacakları ve sadece kendilerine özel klasik mobilyalar tasarlıyor ve üretiyoruz” şeklinde konuştu.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Bu Yaz Evler Saray Mobilyaları ile Döşenecek (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. aylin dedi ki:

    kapaletti klasik yemek odasının koltuk takımı da çok hoş. asortie mobilyanın sayfasında görmüştüm. bu takımlarla dekorasyonda çok güzel kombine yapılabilir.

YORUM YAZIN


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.close