Banyo Dekorasyonu Fikirleri

Kategori: Banyo Dekorasyonu / Masko - 2.979 OkumaYorum Yazın
Banyo Dekorasyonu Fikirleri

Farklı stiller banyoda da gündeme gelmiş, son zamanların modası olmuş durumdalar. Tarzların banyolara yansıtılması, standart banyo üretimi yapan firmaların da yeni tasarımlara, her boyutta banyo mobilyaları üretmelerine neden oluyor.

Banyo dekorasyonu denildiğinde ilk akla gelen banyo dolabı ve küvet oluyor. Banyo dolaplarında büyük yenilikler söz konusu. Kaba ve geniş görünümünden sıyrılan banyo dolapları, çeşitli tarzlara da ev sahipliği yapıyor. Modern stilde yorumlanan bu tarzlardan biri de country.

banyo-dekorasyonu-fikirleri-6

Country stiline uygun olarak düzenlenen banyolarda eskitilmiş banyo dolaplarına rastlamanız mümkün. Genellikle beyaz ve açık renk tonlarında düzenlenen dolaplar, çekmeceleri ve raflarıyla kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Country tarzı kolaylıkla banyonuzu süsleyebileceğiniz alternatifler sunuyor. Bu tarzı kullandığınız banyonuzda mumlara ve çiçeklere yer verebilirsiniz. Renkli havlulardan desenli mumlara, tablolara ve parfüm, diş fırçası gibi eşyalarınızı yerleştirebileceğiniz kaplara yer verebilirsiniz. Oldukça güzel bir banyo tasarımı haline getirebileceğiniz tarzın banyo dekorasyonunda size renkleri sunması ferahlatıcı ve neşeli bir görünüme yol açacak.

Bununla beraber banyolarda sıkça karşılaşacağınız bir stil de avangarde. Klasiğin modern çizgilerle yorumunu görebileceğiniz tarzda, yoğun olmadan kullanılan oymalara, açık ve koyu renk kontrastına, şıklığa ve gösterişe yönelebilirsiniz. Avangarde tarz artık ünlülerin bulunduğu resimlerin kumaşa işlenmesi yoluyla da ev dekorasyonunda yer alıyor. aynı tasarımı banyolarda da görebileceğiniz avangarde,  banyo dolabı ve küvetlerde oldukça şık bir klasiklik sunacaktır. Türk mobilya sektöründe daha çok saray tarzını yansıtan klasik anlayışı bu tarzla modern bağlamda yansıtmanız, hatta bunu banyonuza uygulamanız mümkün. Banyo dekorasyonunda son zamanlarda görebileceğiniz puflar ve tuvalet masalarında bahsettiğimiz resimli ancak şık tasarımları kullanabilirsiniz.

Tamamen klasik zevke sahip kişiler için oluşturulan tasarımlarsa oldukça ağır ve şık bir hava yansıtarak banyolarda kendini gösteriyor. Klasik banyo düzenlemelerinin örnekleri son yıllarda oldukça fazlalaşmış durumda. Farklı tarzların aksesuarlarla ön plana çıkartıldığı banyolar günümüzde uzun süre kalmak isteyeceğiniz hoş mekanlara dönüştürülüyor.

 


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Banyo Dekorasyonu Fikirleri (3 Yorum)

Yorum Yaz

  1. gülşah dedi ki:

    yukarıdaki banyolar harika görünüyor.resmen evin içi gibi otur çay kahve iç o derece 🙂 🙂

  2. ECRİN dedi ki:

    Ben evime banyo dolabı lavabo vs hiç uğraşmamadım. Direk tüm banyoyu yıktırdım ve Türk hamamı yaptırdım. İnanılmaz bir keyif 🙂 🙂 🙂

  3. M. Asım dedi ki:

    Banyo dolaplarında neden saçma sapan spot ışıklar koyarlar anlamıyorum. Zaten o ışıklar buhardan dolayı kısa sürede bozulur ve çalışmazlar. Ama insanlar banyo dekorasyonu yaparken yine de spot ışık kullanmak zorunda hissederler kendilerini. 🙂

YORUM YAZIN


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.close