Amerikan Mutfak İmalatı

Amerikan Mutfak İmalatı

Türk kültüründe de diğer kültürlerde olduğu gibi mutfağın son derece önemli bir yeri vardır. Pek çok farklı mutfak tipi vardır. Bu mutfak tipleri arasında en çok tutulanlardan biri Amerikan mutfaklardır. Amerikan mutfak imalatı günümüzde ev dekorasyonu ve mimarisi ile uğraşan pek çok kişinin hakim olduğu bir konudur. Söz konusu mutfak aynı zamanda “açık mutfak” olarak adlandırılmaktadır.

amerikan-murfak-modelleri

Bu mutfak tipinde yaşadığınız mekân ile mutfağı arasında herhangi bir barikat yoktur. İki alan birbiri ile birleştirilmiştir. Amerikan mutfak imalatı sayesinde pek çok avantajlar sağlanmaktadır. Bunun yanında dezavantajlar da söz konusudur. Söz konusu mutfakların ilk kullanıldığı ülkenin Amerika olması söz konusu mutfağı Amerikan mutfağı olarak tanımlanmasına neden olmuştur.

Amerikan mutfak imalatı son zamanlarda Türkiye’de kullanımı giderek daha fazla yaygınlaşan mutfaklardandır. Yeni projeler söz konusu olduğu zaman daha çok stüdyo daireler söz konusu olduğunda bu mutfak tipinin kullanıldığı görülmektedir. Ancak oda sayısı fazla olan dairelerde de Amerikan mutfak imalatı yapıldığı bilinmektedir.

Söz konusu mutfağın en avantajlı olduğu nokta yaşam alanına oldukça modern bir görünüm katmasıdır. Bunun yanında söz konusu mutfakta ağır yemeklerin pişirilmemesi kokunun da yayılmamasını sağlayacaktır. Bu tarz alanlarda Amerikan mutfağı imalatı daha fazladır.

Amerikan tarzı mutfağın elbette pek çok dezavantajları da bulunmaktadır. Bunlardan biri söz konusu mutfağın yer aldı konutta yaşamak isteyen ailenin yaşam tarzının ve kültürünün bu mutfak kullanımı için uygun olup olmadığı ile ilgilidir. Bazı aileler çok fazla yemek yapmaktadır. Dolayısıyla çok yemeğin yapıldığı bir evde yemeklerin kokusu daireye sinebilir. Bunun yanında yemek yenilen alanda aynı zamanda misafirlerin ağırlanması ya da söz konusu bölgenin oturma odası olması da pek çok sorunu beraberinde getirebilir. Bu nedenle bu mutfağın hem avantaj hem de dezavantajları düşünülerek Amerikan mutfağın imal edilip edilmemesi konusunda daha doğru bir karar verilebilir.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Amerikan Mutfak İmalatı (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. ismet dedi ki:

    öğrenciyken studyo dairede kalmıştım. amerikan tarzı bir mutfağı vardır çok güzel ve estetik duruyordu.

YORUM YAZIN


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.close