Altın Varaklı Yatak Odası Takımları

Kategori: Ev Dekorasyonu / Masko / Yatak Odaları - 3.496 OkumaYorum Yazın
Altın Varaklı Yatak Odası Takımları

Altın varak son dönemlerde mobilyalarda çok popüler bir detay. Kullanıldığı mobilyaya zarif bir gösteriş kattığını söyleyebiliriz. En çok bilinen kullanımı salon takımlarında olsa da yatak odalarında da kullanımı oldukça fazla. Altın varaklı yatak odası takımları daha çok yer problemi olmayanlar için iyi bir seçenek. Küçük ve basık mekanlarda bu tarz bir takım kullanmak doğru bir tercih olmayacaktır. Geniş mekanlarda kullanımı sonuç itibari ile bir saray odasını bile andırabilir. Altın varak çalışması yapılmış olan yatak odalarının modellerinden bahsetmek gerekirse ilk göze çarpan, neredeyse tüm modellerde gördüğümüz oymalı kenarlar olacak. Zaten varak çalışmasının anlam kazanması ancak bu oymalar ile mümkün. Düz bir zemine uygulanan varak çok da bir anlam ifade etmeyecektir.

altın-varaklı-yatak-odası

Altın varaklı yatak odası takımlarında mobilyaların tarzı da farklı oluyor. Çoğunlukla klasik parçalara rastlıyoruz. Özellikle yeni nesil modern mobilyalarda yer verilmeyen parçalar bu tarz klasik takımlarda yerini alıyor. Tuvalet masası bunlara verilebilecek en iyi örneklerden. Eski filmlerde gördüğümüz açılıp kapanan pencereleri olan tuvalet masaları var. Bunun dışında en çok göze çarpan parçalardan biri de bençler. Onları en son saraylarda görmüş olmalısınız. Artık sizin yatak odalarınızda da olabilirler. Benç kullanmak istemeyenler için ise daha basit puf alternatifleri mevcut.

Varak çalışması yapılan yatak odalarında ana tema ihtişam olduğundan sık sık karşılaştığımız bir detay da cibinlik. Yataklarda cibinlik kullanımını görüyoruz. Dolaplar ve çekmecelerde ise bombe en sık gördüğümüz detaylardan bir diğeri. Altın varaklı yatak odası takımlarında ayaklarda da varak uygulaması yapılıyor ve bombeli kapaklar ile bu zarif ayaklar güzel bir görüntü ortaya çıkarıyorlar. Yatak başlarında ise deri kaplamaları görebiliriz. Yatak odası takımlarının renkleri ise daha çok açık tonlar. En zarif görünüm için inci rengini tercih edebilirsiniz. Altın varak ile birlikteliği çok şık sonuçlara ulaşacaktır.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Altın Varaklı Yatak Odası Takımları (5 Yorum)

Yorum Yaz

 1. nurdan diyor ki:

  altın varaklı yatak odaları çok ihtişamlı görünüyor ben çok seviyorum bu modelleri

 2. ceynur kırmızı diyor ki:

  klasik mobilya her zaman tercihim oldu. ama altın varak konusunda aynı şeyi söyleyemeyeceğim. gümüş varak daha ağır ve şık duruyo

 3. nilgün diyor ki:

  yatak başlığı çok ihtişamlı.dolaptaki ve yataktaki işlemeler harika görünüyor.

 4. sude diyor ki:

  altın varak gümüş varaktan daha ihtişamlı duruyor bence.eve saray havası kattığını düşünüyorum.

 5. Ferhat Güney diyor ki:

  Altın varaklı yatak odası takımları gerçekten çok gösterişli oluyor. Zaten altın varak oymalı klasik mobilya modelleri için olmazsa olmaz bir detay. El işçiliği ile yapılan klasik mobilya oymaları genellikle altın varak veya gümüş varak ile ön plana çıkarılıyor.

YORUM YAZINBUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.close